Zespół Brazylii wystąpi w 1/4 finału mundialu po tym jak ogrywa reprezentacje narodową Korei Południowej!

Na pewno aktualnie rozgrywane światowe mistrzostwa są niezwykłe na wielu płaszczyznach. Dobiegły końca zmagania grupowe, a więc nadszedł czas na to, co fani piłkarscy kochają najbardziej. Chodzi oczywiście o fazę play off, gdzie nie ma miejsca na błędy i przegrana wyrzuca Cię z turnieju oraz marzeń o wygraniu mistrzowskiego tytułu. W niedzielę polska narodowa drużyna poniosła porażkę z drużyną Francji rezultatem 1:3 i została wyeliminowana z mistrzostw świata. Dla piłkarskich wielbicieli w naszym kraju, gdyż nie oznaczało to jednak końca doznań, ponieważ mundial wciąż trwa. Warto bez wątpienia śledzić poczynania brazylijskiej reprezentacji narodowej, gdyż z pojedynku na pojedynek wygląda coraz lepiej. Spotkanie 1/8 finału z kadrą Korei Południowej było tego fantastycznym przykładem, gdzie zawodnicy narodowej drużyny Brazylii postanowili urządzić sobie strzelanie w pierwszej części. Już w szóstej minucie padła pierwsza bramka dla brazylijskiej kadry narodowej, a autorem był Vinicius Jr, który fenomenalnie poradził sobie w polu karnym z defensywnymi zawodnikami rywala.

Warto zaznaczyć, iż dla Korei Południowej I część spotkania była prawdziwą tragedią. Szczególnie, że I część skończyła się prowadzeniem narodowej drużyny Brazylii wynikiem 4:0. Kolejne trafienia zdobywali Neymar Jr, Richarlison a także Lucas Paqueta. Zgromadzeni na stadionie futbolowi wielbiciele mogli czuć satysfakcję, gdyż mieli okazję podziwiać prawdziwy popis zespołu Brazylii. Tempo tego starcia mocno spadło w drugiej połowie. Canarinhos próbowali budować kolejne akcje, lecz piłkarze kadry Korei Południowej świetnie się bronili. Narodowa drużyna Korei Południowej 15 minut przed zakończeniem meczu strzeliła bramkę honorową, która była ozdobą spotkania. Napastnik narodowej drużyny Korei Południowej zdecydował się na uderzenie z dystansu, a golkiper drużyny narodowej Brazylii nie miał szans na skuteczną interwencję. To spotkanie ostatecznie skończyło się rezultatem 4:1 dla Brazylii, która w 1/4 finału mierzyć się będzie z Chorwacją. Stawką tego pojedynku będzie awans do półfinału mistrzostw świata i gwarancja gry o medale.