Chorwacja zagra w 1/2 finału - o końcowym wyniku zadecydowały jedenastki Kadra Chorwacji wystąpi w półfinale - zdecydowały rzuty karne!

Rozgrywane w Katarze światowe mistrzostwa małymi krokami zbliżają się ku zakończeniu. Ćwierćfinałowe spotkania, których triumfatorzy wystąpią w 1/2 finału mundialu były rozgrywane w trakcie ostatniego weekendu. Naprawdę wielu fanów futbolu było zmuszonych się pogodzić z tym, iż ich kadra narodowa musiała się pożegnać z szansami na zgarnięcie mistrzostwa. Jednak pozostaje oglądać mistrzostwa do samego końca i fascynować się fantastycznymi trafieniami a także czekać na końcowe rozstrzygnięcia. Nie ulega wątpliwości, że jednym z faworytów do zdobycia pucharu świata od pierwszego spotkania mundialu była narodowa kadra Brazylii. Mogło się wydawać, że wszystko zmierza w idealnym kierunku po wygranej z narodową reprezentacją Korei Południowej, jednakże wtedy nadszedł czas meczu z zespołem narodowym Chorwacji. Piłkarze Chorwacji zafundowali bardzo ciężkie warunki dla kadry narodowej Brazylii w trakcie tego meczu.

Od samego początku tego starcia drużyna Brazylii miała trudność ze skończeniem akcji celnym strzałem na bramkę. Gracze Chorwacji fenomenalnie spisywali się w defensywie, jednak od czasu do czasu byli w stanie wystraszyć ładnymi akcjami w ofensywie. Arbiter meczu nie miał wyjścia i po czasie regulaminowym był zmuszony zaprosić graczy obu reprezentacji na dodatkowy czas gry. Sympatycy piłki nożnej obecni na trybunach byli zadowoleni z przebiegu dogrywki. Reprezentacja Brazylii na sam koniec pierwszej połowy wyszła na prowadzenie za sprawą bramki Neymara. Mogło się wówczas zdawać, że jest już po wszystkim i sympatycy Brazylii mogą wybierać miejsca na starcie półfinałowe. Jednakże na cztery minuty przed końcem dogrywki do siatki trafili zawodnicy zespołu narodowego Chorwacji, doprowadzając w taki sposób do serii jedenastek. Narodowa reprezentacja Chorwacji ma ogromne doświadczenie w strzelaniu rzutów karnych i tutaj było to bardzo dobrze widoczne. Podczas strzelania jedenastek graczom drużyny narodowej Brazylii brakowało pewności, a dzięki temu bramkarz narodowego zespołu Chorwacji bez problemu kilka obronił. Z kolei Chorwacja nie chybiła ani razu i tym sposobem zagwarantowała sobie kwalifikację do półfinału mundialu w Katarze. Mocna narodowa reprezentacja Argentyny, która w spotkaniu ćwierćfinałowym ograła też po serii rzutów karnych reprezentację narodową Holandii będzie oponentem kadry Chorwacji w półfinałowym meczu.

Tagi: Online Sport

Brak komentarzy

Zostaw komentarz