Powinno się być poinformowanym, że jeżeli chodzi o mięśnie dna miednicy, inaczej mięśnie Kegla, to niezmiernie istotna partia mięśni, która odpowiedzialna jest między innymi za utrzymanie moczu (szczególnie w przypadku kobiet). Mięśnie te podtrzymują także w poprawnej pozycji narządy znajdujące się w miednicy. Zatem właściwie każdy z nas powinien w racjonalny sposób przypilnować to, aby były one zarówno sprawne jak i mocne, ale też nie były przesadnie napięte. Trudno również ukryć, że mięśnie dna miednicy odpowiadają za właściwe utrzymanie moczu w naszym pęcherzu oraz poszczególnych narządów w brzusznej jamie.

W takim centrum terapii Dna miednicy jak nasz w kwalifikowany sposób bardzo staramy się ziszczać jak najbardziej pozytywne (jak to tylko możliwe) fizjoterapeutyczne efekty, oferować niezwykle potrzebną pomoc na najwyższym poziomie, badanym z problemami proktologicznymi, urologicznymi oraz ginekologicznymi. W tego typu niedogodnościach ogromnie istotny jest aspekt związany z indywidualnym podejściem do wszystkich pacjentów. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

W dodatku, na ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy również warto zwrócić szczególną uwagę. Na siedząco, na stojąco jak i na leżąco także istnieje możliwość ich wykonywania. Powinno się wykonywać serię skurczów mięśni dna miednicy w taki sposób, że przerwa między skurczami jest mniej więcej tak długa, jak sam skurcz. Kiedy dojdziemy do pewnego rodzaju kunsztu, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy właściwie w każdej możliwej sytuacji, przykładowo w trakcie wracania autobusem do domu lub też siedząc przed komputerem. Ćwiczenia dobrze wykonywane wzmacniają mięśnie a także zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. W okresie ciąży jest to szczególnie ważne.}

Tagi: Zdrowie

Brak komentarzy

Zostaw komentarz