Powinno się być świadomym tego, że jeżeli chodzi o mięśnie dna miednicy, bądź też nazywane jako mięśnie Kegla, to niezmiernie ważna partia mięśni, która odpowiedzialna jest m.in. za utrzymywanie moczu (zwłaszcza w przypadku kobiet). Wspomniane mięśnie utrzymują również w prawidłowej pozycji narządy które znajdują się w miednicy. Z tego względu każdy bez wyjątku powinien w przemyślany sposób przypilnować to, aby były one zarówno mocne jak i sprawne, ale też nie były przesadnie napięte. Trudno także ukryć, że mięśnie dna naszej miednicy odpowiadają za właściwe utrzymanie moczu w pęcherzu i dodatkowo określonych narządów w brzusznej jamie.

My, jako pracownicy centrum terapii Dna miednicy w sprawny sposób staramy się ziszczać możliwie najprzyjemniejsze efekty fizjoterapeutyczne, dostarczać potrzebną pomoc na poziomie najwyższym, pacjentom z problemami ginekologicznymi, urologicznymi a także proktologicznymi. W tego rodzaju przeszkodach ogromnie istotny jest aspekt związany z osobistym podejściem do każdego pacjenta bądź też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Poza tym, na ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy również warto zwrócić uwagę. Można je wykonywać zarówno siedząc, leżąc jak i stojąc. Warto wykonywać kilka powtórzeń skurczów mięśni dna miednicy w taki sposób, że przerwa między skurczami jest mniej więcej tak długa, jak sam skurcz. Gdy uzyskamy pewnego rodzaju kunszt, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy tak naprawdę w każdej możliwej sytuacji, chociażby w trakcie wracania autobusem do domu lub siedząc przed komputerem. Ćwiczenia systematyczne wzmacniają mięśnie a także zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Jest to wyjątkowo ważne w okresie ciąży.}

Tagi: Zdrowie

Brak komentarzy

Zostaw komentarz